Tisková zpráva - Půlvánoční běh Olomoucí 2016

 PŮLVÁNOČNÍ BĚH OLOMOUCÍ

aneb běžíme pro ty, kteří nemohou

 

22. června 2016 proběhl již 3. ročník „Půlvánočního běhu Olomoucí aneb Běháme pro ty, kteří běhat nemohou“.

Výsledek 1. ročníku mile překvapil, ale výsledek 2.ročníku překonal všechna očekávání a ukázal, že Půlvánoční běh Olomoucí má ambice zařadit se mezi tradiční velké charitativní projekty, které opravdu dokáží vybrat nemalou sumu finančních prostředků a přispět tak zásadním způsobem na dobrou věc.

Startovalo se v 17:00 a trať vedla stejně jako v předchozích ročnících centrem Olomouce. Její celkovou délku 1 000 m zvládnou nejenom rekreační sportovci, ale i malé děti. Podmínkou účasti bylo jako každoročně kompletní zimní oblečení a výbava tzn. sáňky, lyže, běžky atd. V této akci sice nejde o rychlost, ale i tak se může projevit soutěžní duch každého účastníka. V průběhu závodu se hodnotil nejlepší zimní kostým, běžecký styl a nejlepší skupina. Na trati bylo připraveno pravé zimní občerstvení a nechyběly ani hodnotné ceny pro vítěze. Retro bar hlavního organizátora Marka Šenkapoula se opět změnil v Aprés-ski bar, kde se podávalo vánoční občerstvení pro všechny zúčastněné.

Akci opět moderoval jeden z protagonistů akce Marek Zahradníček. Účastnili se již tradičně přislíbily známé osobnosti, některé z nich zazářily už v loňském roce jako moderátor Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy. Nově se akce zúčastnil herec Radim Fiala. Záštitu nad akcí převzal náměstek primátora města Olomouc pan Martin Major.

Výtěžek z akce byl opět rozdělen na dvě části. Jedna část připadla občanskému sdružení Pinokio, které z ní uhradílo intenzivní fyzioterapii nehrazenou z veřejného zdravotního pojištění a ortopedickou operaci Aničky Jurečkové. Druhá část připadla Miriam Marčišinové, která díky nádoru na mozku prodělává náročnou a nákladnou léčbu, která ji udržuje při životě.

Na startu 3. ročníku se nakonec sešlo skoro 150 oficiálních závodníků v kompletní zimní výbavě. Celkem se akce včetně diváků účastnilo přes 300 nadšenců. Akce se účastnil delegace Boratů ve vánočním i Santa. 

Tiskovou zprávu i fotografie z akce jsou ke stažení na stránkách akce:

http://pulvanocni-beh-olomouci.webland.cz/

Pro více informací kontaktujte:

Petra Šenkapoulová, e-mailsenkapoulova.p@reply-to.eu, tel. +420 775 077 122
 

V případě zájmu o celý text tiskové zprávy včetně fotografií v tiskové kvalitě klikněte na tlačítko níže.

Tisková zpráva ke stažení