Půlvánoční běh Olomoucí 2016

Závodu se účastnil dokonce i jamajský bob!

Akce vzbudila velkou pozornost, takže se běhu účastnilo daleko více lidí než bylo registrovaných běžců. Celkem se akce včetně diváků účastnilo přibližně 300 nadšenců. Vzhledem k tomu, že v tomto závodě nešlo o rychlost, ale hodnotil se nejlepší styl, zimní kostým a skupina měli závodníci i diváci dostatek času si závod užít. Na náměstí se všichni závodníci povinně občerstvili u stánku s grogem, aby nabrali sil do cílové rovinky. Cílem byl Retro bar hlavního organizátora Marka Šenkapoula proměněný pro tuto příležitost v Aprés-ski bar. Pro všechny účastníky zde bylo nachystané štědrovečerní pohoštění včetně 30 kg bramborového salátu  a vánočního cukroví.

Vyhlášení vítězů moderoval druhý protagonista akce Marek Zahradníček za vydatné pomoci již tradičních celebrit běhu moderátora Michala Kavalčíka alias Rudy z Ostravy a herce Lukáše Hejlíka alias doktora Jáchyma Kaliny. Vrcholem celé akce bylo předání cen a hlavně šeků neziskovým organizacím. V letošním roce se na startovném a příspěcích od sponzorů a dobrovolných dárců vybralo neuvěřitelných 161 200 Kč. Celý výtěžek akce byl letos rozdělen mezi Občanské sdružení Pinokio, které se stará o aktivní rodiny postižených dětí a za částku 130 000 Kč pořídí elektrický vozíček pro Agátku a spolek TREND vozíčkářů Olomouc, kteří získali 31 200 Kč.

Akce Půlvánoční běh Olomoucí aneb Běháme pro ty, kteří běhat nemohou, vznikla původně jako recese, která již v průběhu příprav nabyla charitativních rozměrů. Výsledek loňského prvního ročníku byl velmi pozitivní. Na startu se sešlo 55 účastníků. Výtěžek akce ve výši 56.000 Kč (startovné a následné sponzorské příspěvky) byl věnován občanskému sdružení Pinokio.