Půlvánoční běh Olomoucí 2016

Závodu se účastnil delegace Boratů a Santa!

Třetí ročník se konal pod záštitou náměstka primátora Olomouce Martina Majora 22. 6. 2016.
Akce vzbudila velkou pozornost, takže se běhu účastnilo daleko více lidí než bylo registrovaných běžců. Celkem se Půlvánočního běhu Olomoucí včetně diváků účastnilo přibližně 300 nadšenců. Vzhledem k tomu, že v tomto závodě nešlo o rychlost, ale hodnotil se nejlepší styl, zimní kostým a skupina měli závodníci i diváci dostatek času si závod užít. Na náměstí se všichni závodníci povinně občerstvili u stánku s grogem, aby nabrali sil do cílové rovinky. Cílem byl Retro bar hlavního organizátora Marka Šenkapoula proměněný pro tuto příležitost v Aprés-ski bar. Pro všechny účastníky zde bylo nachystané štědrovečerní pohoštění včetně 30 kg bramborového salátu  a vánočního cukroví. 
 
Akce se účastnila nejen skupina Boratů ve vánočním úboru, ale přišel i Santa a řada dalších velmi povedených kostýmů! Celou akci moderoval Marek Zahradníček jeden ze dvou hlavních protagonistů akce společně s Markem Šenkapoulem. Běhu se účastnila i řada známých osobností, např. moderátor Michal Kavalčík a herec Radim Fiala.
 
Výtěžek akce v neuvěřitelné výši 200 441 Kč (startovné a sponzorské příspěvky) byl rozdělen mezi občanské sdružení Pinokio, které se stará o aktivní rodiny postižených dětí a Miriam Marčišinovou, která díky nádoru na mozku potřebovala velmi nákladnou péči.
 
Akce Půlvánoční běh Olomoucí aneb Běháme pro ty, kteří běhat nemohou, vznikla původně jako recese, která již v průběhu příprav nabyla charitativních rozměrů. Každý další ročník se díky většímu počtu startujících, ale zejména díky skvělým sponzorům povede vybrat více prostředků.